Україна і США відновили угоду про атомну безпеку

Угода була укладена в 1993 році, але термін її дії закінчився 28 жовтня 2018 року. Тепер уряд схвалив її відновлення.

Про це повідомило видання Кореспондент. Об этом сообщает ukr-ru.in.ua со ссылкой на СМИ.


Кабінет Міністрів України прийняв рішення про відновлення угоди зі США про підвищення експлуатаційної безпеки, зниження ступеня ризику експлуатації та зміцнення систем регулювання цивільних атомних об’єктів в Україні. Рішення було прийнято на засіданні Кабміну в середу, 10 липня.


Уряд схвалив проект угоди (у формі обміну нотами) між Україною та США про відновлення дії угоди про безпеку. Угода була укладена 25 жовтня 1993 року.


У пояснювальній записці зазначено, що 28 жовтня минулого року закінчився термін дії даної угоди. Посольство США в Україні 20 листопада 2018 року направило ноту про відновлення дії документа.


Україна і США продовжать співпрацю з питань підвищення безпеки на атомних об’єктах в Україні. Після прийняття розпорядження продовжиться розробка процедур і протоколів експлуатаційної безпеки, поліпшення можливостей діагностики та підвищення ефективності регулювання шляхом розробки відповідних регуляторних стандартів; диверсифікація джерел ядерного палива для українських атомних електростанцій.


Очікується підвищення фізичної безпеки АЕС і зниження ступеня ризику, пов’язаного з експлуатацією цивільних ядерних реакторів типу ВВЕР-440, ВВЕР-1000 в Україні.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/ukraina_i_ssha_vidnovyly_ugodu_pro_atomnu_bezpeku_320892.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя